Ha a sikert lebontjuk sejtjeire, akkor a napi teendőinket láthatjuk nagyító alatt. Mit teszek nap mint nap, hogy teszem nap mint nap, mert az vagyok, amit nap mint nap megteszek. A képlet egyszerűnek látszik.
Az apró dolgokat nagyon könnyű figyelmen kívül hagyni, mert jelentéktelennek tűnhetnek, senki nem veszi észre, nem gondoljuk azt, hogy ezek az apró dolgok vezetnének a sikerhez. Pedig pont ezeknek van óriási jelentősége. Számtalan sikeres ember számolt be arról, hogy milyen napi rutinja vezetett a sikerességéhez, mint pl. korán kelés, reggeli torna, mozgás, ágy megágyazása, olvasás, öröm megélése stb. A vasat is 50x meg kell ütni, míg 51.-re meghajlik. Az 50 ütés mintha senkit nem érdekelne. A sikeresek bizony megteszik mindennap.
/Apró dolgok csodája cikk/
Ha ezt a gondolkodásmódot felismerjük, akkor a mindennapi cselekedeteknek jelentősége lesz számunkra és élvezni fogjuk a beteljesüléshez vezető utat is. Minden dolog egy gondolattal kezdődik és a gondolat mögötti attitűd megtartja a mindennapi cselekedeteinket, a céljaink elérése érdekében. A cselekedeteink nemcsak önmagukban ’beszédesek’, de megmutatja a cselekvés mögötti gondolkodásmódot is.
A változás egy pillanat alatt megtörténik, de ahhoz kell a mögötte lévő hosszan tartó erőfeszítések sorozata. A mennyiségi tényezőből hirtelen minőségi változás lesz. A híres zongorista mindennap gyakorol 8 órát éveken keresztül, anélkül nincs siker és taps. A fogyókúra sem 1 hét alatt történik meg, hanem hónapok napi cselekedetei vannak mögötte, sőt a minden percben meghozott döntés.
Ez a mai világunkban nagyon nehéznek tűnik, amikor 1 kattintással bármit megtudunk a nagyvilágról, 1 telefonhívással ételt varázsolunk magunk elé, mindent azonnal meg tudunk kapni, szerezni. De mégis miért nem sikeres akkor mindenki?
A siker és a kudarc csak egy hajszálon múlik, még pedig a jelen pillanat hatalmában dől el, hogy megteszem-e ma is ugyanazt, amit tegnap is megtettem a célom elérése érdekében.
Nehéz időszakban, amikor legszívesebben semmit nem tenne az ember, a napi döntések által mégis megtett cselekedetek kisegíthetik a bajból az illetőt, mert idővel visszamenőlegesen is számítani fog, hogy mit tett vagy nem tett meg. Megtette-e az 50 vasütést vagy sem?
Nem utolsó sorban a mindennap megtett cselekvés egy idő után rutinná válik, majd szokássá és a személyiségünk részévé is. /Az öröm érzését is lehet gyakorlattá tenni, ami hatással van ránk, a környezetünkre, így az életünkre is./
Amennyiben segítségre van szüksége keressen fel bizalommal!