Barion Pixel
Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Kamera és mikrofon tesztelése
Mikrofon és kamera tesztelése

A szolgáltatás igénybevételéhez szüksége van a számítógépe kamerájának és mikrofonjának a megfelelő működésére. A következő két lépésben ellenőrizheti a megfelelő működésüket.

A megfelelő működéshez a következő operációs rendszereket és böngészőket javasolt használni:

Laptop vagy asztali számítógép használat esetén:

Operációs rendszer: Windows10 és MAC rendszereken egyaránt futattható.

Böngésző: Chrome, Mozilla, Edge

Mobiltelefon használata esetén:

Android operációs rendszeren - Chrome böngésző javasolt

IOS operációs rendszeren - Safari böngésző javasolt

Tájékoztatás
"Szeretnénk tájékoztatni, hogy levelezésben és a konzultáció során elérhetőség, telefonszám, email cím egyéb elérhetőségek nem adhatók ki, illetve a klienstől sem fogadható el, ez a szerződésben is feltüntetésre került. Az elérhetőség kiadása és elfogadása az együttműködés felbontásához vezethet. Megértését és együttműködését köszönjük.”
Rendben
Új konzultációs felkérése érkezett!
Dr Nagy Péter
Elfogad Elutasít

Tévhitek a pszichológushoz járással kapcsolatban

2025.03.15. | Szerző: videopszichologus.hu csapata

A pszichológushoz járás még mindig számos félreértés és tévhit tárgya, pedig a mentális egészség legalább olyan fontos, mint a fizikai jólét. Az alábbiakban sorra vesszük a leggyakoribb tévhiteket, és megmutatjuk, mi is az igazság.



1. "Csak az őrültek járnak pszichológushoz"


Ez az egyik legelterjedtebb és legkárosabb tévhit. A pszichológus nem csupán súlyos mentális betegségekkel foglalkozik, hanem mindenkivel, aki életének bármely területén elakadást, stresszt, szorongást vagy bizonytalanságot tapasztal. Sok ember fordul szakemberhez párkapcsolati problémák, munkahelyi stressz vagy önismereti fejlődés céljából is.



2. "A pszichológus csak beszélget veled, ezt a barátaimmal is megtehetem"


A barátok támogatása fontos, de egy pszichológus szakmailag képzett abban, hogy megfelelő módszerekkel segítsen a problémák feldolgozásában. A terápiás beszélgetés strukturált, célorientált és tudományosan megalapozott technikákra épül, amelyek hatékonyabbá teszik a fejlődést és a problémamegoldást.



3. "A pszichológus azonnal megmondja, mi a bajom és megoldja a problémámat"


A terápia nem arról szól, hogy a pszichológus egy kész megoldást nyújtson. Ehelyett segít abban, hogy az egyén maga találja meg a számára legmegfelelőbb megoldást. A változás folyamata időt és önreflexiót igényel, és a pszichológus ebben segít támogatással, iránymutatással és szakmai módszerekkel.



4. "Ha egyszer elmegyek, mindig járnom kell majd"


A terápia időtartama egyéni igényektől és céloktól függ. Vannak, akik néhány alkalom után is hasznos eszközökkel távoznak, míg mások hosszabb távon dolgoznak a fejlődésükön. A pszichológus nem „függőséget” alakít ki, hanem arra törekszik, hogy a kliens képes legyen önállóan is alkalmazni a megtanult stratégiákat.



5. "A pszichológus csak a gyerekkoromat fogja elemezni"


Bár a múlt megértése sok esetben segíthet a jelenlegi problémák gyökerének feltárásában, a terápia nem kizárólag erről szól. Sokféle terápiás módszer létezik, amelyek inkább a jelenre és a jövőre koncentrálnak, például a kognitív viselkedésterápia vagy a megoldásközpontú terápia.



6. "A pszichológushoz járás a gyengeség jele"


Épp ellenkezőleg! Az, hogy valaki felismeri, hogy támogatásra van szüksége és hajlandó tenni a változásért, a bátorság és az önismeret jele. Az érzelmi és mentális egészségünkkel való foglalkozás ugyanolyan fontos, mint az, hogy sportoljunk vagy egészségesen táplálkozzunk.



7. "A pszichológus csak gyógyszert ír fel"


A pszichológus nem orvos, így nem írhat fel gyógyszert – ezt a pszichiáter végzi, ha szükséges. A pszichológiai konzultáció célja a mentális folyamatok, érzelmek és viselkedés mintázatainak megértése és fejlesztése terápiás eszközök segítségével.



8. "Csak akkor kell pszichológushoz menni, ha már nagy a baj"


Sokan akkor fordulnak szakemberhez, amikor már komoly problémákkal küzdenek, pedig a megelőzés is rendkívül fontos. Egy pszichológus segíthet az önismeret fejlesztésében, a stressz kezelésében és a személyes hatékonyság növelésében, mielőtt komolyabb gondok alakulnának ki.



9. "A pszichológus úgysem tud segíteni rajtam"


Minden ember és minden helyzet egyedi, de a megfelelő szakemberrel végzett közös munka gyakran jelentős fejlődést eredményez. A terápiás folyamat során új nézőpontokat, stratégiákat és eszközöket kapunk ahhoz, hogy hatékonyabban kezeljük a nehézségeinket.



10. "A pszichológus drága luxus"


Bár a terápiás üléseknek költsége van, érdemes befektetésként tekinteni rá, amely hozzájárul az életminőség javításához. Emellett egyre több lehetőség van ingyenes vagy kedvezményes pszichológiai tanácsadás igénybevételére is, például egyes munkahelyeken vagy nonprofit szervezeteknél.




Összegzés


A pszichológushoz járás nem szégyen, nem gyengeség és nem csak súlyos problémák esetén hasznos. A mentális egészségünk ugyanolyan fontos, mint a fizikai állapotunk, és az, hogy foglalkozunk vele, a tudatosság és az önfejlesztés jele. Ha szükségét érzi, ne féljen szakemberhez fordulni – egy támogató, biztonságos közegben való beszélgetés sokat segíthet az életminősége javításában!


Keresse kollégáinkat bizalommal, akár már aznapra kaphat időpontot konzultációra!



További blog bejegyzések
szeretetnyelvek

Hogyan érthetjük meg egymást jobban?

2025.04.02.A szeretetnyelvek A szeretet az emberi kapcsolatok alapja, de nem mindig fejezzük ki és értelmezzük ugyanúgy. Gary Chapman amerikai párkapcsolat...
Elolvasom
túlgondolás

Hogyan állítsd le a túlgondolást?

2025.03.30.Gyakran előfordul, hogy egy problémán vagy döntésen hosszasan rágódunk, körbe-körbe forgatjuk a lehetőségeket, anélkül hogy előrelépnénk. Ezt ne...
Elolvasom
akaraterő fejlesztése

Hogyan fejlesszük az akaraterőnket?

2025.03.25.Az akaraterő kulcsfontosságú szerepet játszik abban, hogy elérjük céljainkat, legyen szó életmódváltásról, karrierépítésről vagy személyes fejlő...
Elolvasom