Mitől érezzük jól magunkat és mitől rosszul? Apró trükkök és technikák a mindennapi élethez, amelyek nem is gondolnánk, hogy mennyire meghatározzák a hangulatunkat, az érzéseinket, a döntéseinket, a viselkedéseinket és így az életünket. Lássuk!
Gondolatok százai jönnek-mennek a fejünkben és nagyon könnyű velük azonosulni. Nem mindegy melyikbe fektetünk energiát. Megjelennek és nagyon hamar nagyon messzire tudnak vinni bennünket. Mintha felszálltunk volna egy vonatra úgy, hogy észre se vettük, azt meg főleg nem tudjuk, hogy merre tart. Aztán egyszer csak ráébredünk, hogy „elvittek egy körre” és amikor leszállunk a vonatról, nagyon meglepődünk, hogy milyen helyre érkeztünk. A gondolatokat tettek követik, a tetteket következmények. Válogassuk hát meg a gondolatokat tudatosan pozitív megerősítésekkel vagy mantrával, amelyek emelik az energiaszintünket.
A körülöttünk lévő emberek kisugárzása, hangulata is óriási hatással van ránk. A pozitív, energikus, kedves, jóindulatú emberek társaságában mi is jobban érezzük magunkat és jobban is teljesítünk. Válogassuk meg, hogy kikkel érintkezünk és mi is figyeljünk oda, hogy pozitív energiát adjuk át a velünk kapcsolatba lépő embereknek, bárhol legyünk, bármilyen helyzetben.
Ahol a figyelem, ott az energia. Válogassuk hát meg, hogy a negatív, félelmet okozó hírekre fordítjuk a figyelmünket vagy olyan dolgokra koncentrálunk, ami jó érzést okoz. A környezetünkben mindenre van példa, tőlünk függ, mit veszünk észre. A botnak is két vége van!
A zene erőteljes hatással van ránk. Hallgassunk rendszeresen a kedvünknek megfelelő hangulatú zenét, figyeljünk a szövegére, érezzük át, esetleg táncoljunk rá, vagy épp ellenkezőleg, ha rossz kedvünk van, hallgassunk olyan zenét, ami pozitívan meg tudja emelni a hangulatunkat, és régi, kellemes emlékeket hoz fel. A zene legyen a mindennapunk része.
Mind a munkahelyen, mind otthon figyeljünk a környezetünkre, a rendre, a tisztaságra. A tiszta, rendezett környezetben sokkal jobban érezzük magunkat, emelkedettebb gondolataink lesznek.
A szavak ölni tudnak. Ez milyen igaz, és ezért nem mindegy, hogy milyen szavakat használunk nap mint nap. A panaszkodás, a csúnya beszéd, a káromkodás, a cinikusság és társai igazi romboló erővel tudnak hatni, amiből ráadásul nehéz talpra állni. Milyen érzés bemenni egy boltba és az eladó azt mondja egy kérésünkre, hogy „az a baj, hogy…”. Szívesen vásárolunk egy ilyen eladótól? Figyeljünk tudatosan a szavainkra, mert meghatároz bennünket is és a környezetünket is. Hollandiában munkahelyi szabályzat írja elő, hogy „don’t push down other people, be nice.” Angliában kisiskolásoknak tanítják azt, hogy „be kind”. Figyeljünk a szavainkra, olyat ejtsünk ki a szánkon, amit mi is szívesen hallanánk.
A hála érzésének megélése mindennap óriási fejlődést tud hozni az életünkbe. Másképp látunk dolgokat, alázatosabbak vagyunk mindenért, jobban tudunk örülni apróságoknak és hamarabb észrevesszük a jó dolgokat az életünkben, több örömöt élünk át. Minden este 3-5 dolgot idézzünk fel, amiért hálásak lehetünk. Még az esőért is lehetünk hálásak, bármiért, ami velünk történik. Attól függ honnan nézzük a dolgokat.