Mindenki jól ismeri, milyen az a rossz hangulat. Amikor valamilyen okból negatív érzelmek jelennek meg bennünk, akkor nemcsak az azt kiváltó, adott gondot látjuk sötéten, hanem életünk más részeire is kihatnak a baljósabb gondolatok. Azt érezzük, hogy kezdenünk kell valamit a felgyülemlett feszültséggel, de nehéz nehéz azt józanul kezelni és sokszor nem könnyű uralkodni magunkon.
Nem mindegy, hogy dühösek, mérgesek vagyunk, vagy úgy rossz a kedvünk, hogy az inkább szomorúságot vált ki. Előbbi esetben inkább hajlamosabb az ember a világot, a környezetét, valaki mást hibáztatni akkor, ha rossz történik. A szomorúak ebből a szempontból elnézőbbek és nem okolnak senkit, egyszerűen a szerencsétlen körülmények számlájára írják a negatív történéseket.
Egy átlagos vita kiabálásba torkollik? Egy közlekedési nézeteltérés tettlegességig fajul? Ennek mi az oka? A negatív hangulatváltozás gyakran vezet agresszióhoz, amely lehet verbális és fizikai is. A bennünk lévő düh és a méreg kiáramlik környezetünkre, azaz mások kerülnek a célpontba, amelynek további komoly negatív szociális hatásai lehetnek. Éppen ezért kell kezdeni valamit a felgyülemlett feszültséggel, de mit és hogyan?
Az egyik gyakran emlegetett tanács, hogy adjuk ki magunkból mérgünket és jobban leszünk, a düh elszáll és kész. Agresszió többféle létezik és a kutatások egybehangzó állítása szerint, nem az a megoldása, hogy kiéljük. Ehelyett inkább érdemes szembenéznünk saját agressziónkkal, hogy kontrollálni tudjuk azt. Sokféle olyan technika létezik, amely segítségével kordában tudjuk tartani dühünket, s miután azt elsajátítottuk, bármikor elővehetjük és hasznosíthatjuk. Ha sikerül a harag mögött rejlő energiákat másra összpontosítani, már nyert ügyünk van. Sokszor ez nem megy önmagunktól, ezért érdemes szakember segítségét kérni.