Nincs olyan párkapcsolat, ahol a szerelmesek ne vitatkoznának, ne lenne konfliktus. Ez megszokott és természetes – persze ha a feszültség állandósul, akkor az már nem egészséges. Megnéztük, melyek a leggyakoribb konfliktusforrások egy párkapcsolatban.
A szakértők egyetértenek abban, hogy amikor egy pár a pénz miatt vitatkozik, valójában más ok áll a háttérben. Inkább az a félelem az uralkodó ilyenkor, hogy elveszítjük a biztonságot, a befolyást a saját életünkre. Az sem mellékes, hogy sokan azt gondolják, a másik fél nem tiszteli az ő kívánságait, értékrendjét, ha az olyanra költ, amit fölöslegesnek tart.
Ha egy cikk címe vagy egy beszélgetés témája a konfliktusforrások egy párkapcsolatban, akkor a házimunka megkerülhetetlenül szóba kerül. Talán ez az, amit a legtöbben elsőre meg is neveznének. Ebből minden esetben akkor van konfliktus, ha az egyik fél úgy érzi, a másik nem veszi ki a részét kellőképpen a teendőkből. Talán mondanunk sem kell: általában a nők gondolják ezt gyakrabban. A megoldás nem lehet más, mint a munka megosztása.
A gyermekneveléssel kapcsolatos konfliktusok leginkább abból adódhatnak, hogy a két fél nem ugyanúgy gondolkodik bizonyos helyzetekről. A legfontosabb minden esetben a közös álláspont kialakítása. Ha egy adott helyzetnél a két szülő teljesen ellentétes nézőpontot képvisel, és másként is kommunikál a gyermekkel, az egész biztosan rossz hatással lesz rá.
Nincs abban semmi meglepő, ha két fél szexuális étvágya különbözik. Ha azonban nem beszélik meg azt, hogy az egyikük miért utasítja vissza a másik közeledését akár többször is, az komoly konfliktusokhoz vezethet. A fejfájás, a fáradtság és az együttlét más kifogással való elutasítása hosszú távon problémákhoz vezet.
„Népbetegségnek” számít, hogy sokan rengeteget dolgoznak, nem töltenek elég időt a családjukkal, párjukkal – ebből bizony lehetnek konfliktusforrások egy párkapcsolatban. A legtöbb gyerekes pár nem fektet hangsúlyt arra, hogy valamennyi időt kettesben töltsön a szerelmével. Pedig ez rendkívül fontos egy párkapcsolat során.
Egy felmérés szerint a 25-50 év közötti, kettő vagy több gyermekkel rendelkező párok 21 százaléka havonta tölt el minőségi időt kettesben. Még rosszabbul hangzik, hogy 21 százalék csak 2-3 havonta, 18 százalék 4-6 havonta, 36 százalék pedig 7 havonta csupán egyszer, vagy még ritkábban szakít időt arra, hogy eltöltsenek egy estét együtt. Ennek hátterében általában a túlfeszített munka áll. Tűzzünk ki egy időpontot a „randiestére”, és aznap igenis jöjjünk el időben az irodából.