A túl sok videójátékból eredő kapcsolati slamasztika gyakori a játékosok és párjaik körében. Amikor az emberek túlságosan rászoknak a videójátékokra, bizony elhanyagolják életük más területeit, és ebben élen járnak a támogató érzelmi kötelékek, hiszen ezek igényelnék a lehető legtöbb törődést. A kapcsolatok fenntartásához tetemes befektetett munkára van szükség, pont úgy, mint egy növény esetében – ha sokáig elhanyagolod, sajnos elhervad. A párkapcsolatoknak rendszeres ápolást igényelnek, hogy növekedhessenek, fejlődhessenek. Amikor azonban egy ember idejének nagy részét videójátékokkal tölti, nem marad ideje romantikázni. Nézzük, vajon mik a videójátékok negatív hatásai a párkapcsolatokra.
A videójátékok negatív hatásai a románcokra
Ismersz olyan felnőtt játékost, aki végül nem vált az imádott játék rabjává? Valahogy ezek mindig a „mindent vagy semmit” elvei alapján működnek – nem igazán látni olyat, aki csak egy kicsit belekeveredik, majd gyorsan szabadul. A videójátékok sajátos természettel bírnak: sokkal jobban és hatékonyabban el tudnak vinni a valóság talajáról, mint bármi más, és gondoljunk bele, ez egy egyetlen gombnyomásra elérhető tevékenység. Ezek tükrében a videójátékok sajnos sokkal inkább bántják a kapcsolatokat, mint ahogy azt első körben gondolnánk. A következőkben részletesen belemegyünk a videójátékok negatív hatásait hordozó viselkedési mechanizmusok tárgyalásába, maradj velünk!
15 kapcsolatgyilkoló következmény
- Érzelmi megcsalás a videójáték és közössége főszerepével.
- A hamis, kibernetikai stresszérzet ingerült és feszült viselkedésmintákat eredményezhet.
- A játékos többnyire olyan helyzetbe kényszeríti partnerét, amiben a sértett félnek állandóan nyaggatnia kell, ez mindkét fél részéről frusztrációt hoz létre.
- Exkluzív klub más játékosokkal saját nyelvezeten, amiből egyértelműen kirekesztve érzi magát az amúgy persze imádott, csak elhanyagolt kedves.
- A tévé szinte állandóan foglalt.
- Antiszociális magatartás.
- Olyan világokat hozhatnak létre a játékosban, amelyek mérhetetlenül izgalmasabbak, mint a valóság, ezáltal elégedetlenséget, sőt depressziót generálhat.
- Hamis kontrollérzetet ad. A játékvilágban az illetőnek magasszintű navigációs lehetőségei vannak: lehet, hogy fegyverekkel rendelkezik, lehet, hogy teljes mértékben irányíthatja, hogy karaktere és más szereplők mit csináljanak, hogyan bánjanak vele, mit tegyenek meg érte, és elkezdheti azt hinni, hogy ez a hatalma a kapcsolatában is megvan. De nincs.
- Pénzügyi teher.
- Elhanyagolt karrier.
- Menekülés a párkapcsolati konfliktusok elől.
- Problémák a szexualitás terepén is az eltolódott bioritmusok miatt.
- Mivel egyfajta függőség, a játékos egyszerűen nem hajlandó szembesülni problémái érzelmi vagy mentális forrásaival.
- Soha véget nem érő csata a társ számára, hogy tudjon izgalmasabb lenni a kedvenc videójátéknál.
- Inaktivitást és érdektelenséget realizál.