Az életünk egy igazi zsonglőrködés a tányérokkal, folyamatos egyensúly keresése, igazság és boldogság megtalálása, megélése, vagy annak hiánya. De hol a boldogság? Hol az egyensúly? Hol keressük? Mire figyeljünk? Mi az, ami fontos az életünkben? Mi az, ami hangsúlyos? Kősziklára vagy homokzátonyra építjük az életünk várát?
Milyen tartóoszlopok kellenek egy életnek a felhúzásához és megtartásához? Miben tudjuk megélni a boldogság, a flow érzését? Sok mindenben. Mindig meg tudjuk-e élni vagy csak a hiányától szenvedünk? Ettől izgalmas és szép az élet, mert mindig változik és változhat, de az egyensúly fenntartása a legfontosabb.
Munka, szakma, egy project, hivatás, küldetés, misszió, bárminek is hívjuk, az egzisztencia megteremtése. Alapvető igényünk, hogy a fizikai szükségleteinket megteremtsük, kielégítsük, ehhez munkát kell végeznünk, pénzt kell keresnünk. Az anyagi biztonságunk megteremtése nélkül nehéz lenne a mai világban élni, ez mindenki számára evidens. A munka, a hivatás, a küldetés az önmegvalósítás iránti szükségletünket is nagymértékben ki tudja elégíteni.
A család szerepe, fontossága felbecsülhetetlen értékű, legyen szó a származási családunkról vagy a saját leszármazottainkról. Rokonaink szerepe óriási és meghatározó. A családban élés, a nagycsaládba való tartozás, akár többgenerációs családban élés rengeteg élménnyel gazdagítja a gyermekek szocializációját és a családtagok is több személytől kaphatnak támogatást, megerősítést.
Baráti kör, emberi kapcsolatok. Társas lények vagyunk. Számtalan vizsgálat bizonyította azt, hogy a kiváló életminőség és az alacsony stressz-szint legbiztosabb garanciája a társas kapcsolati háló, amely elejét veszi a depressziónak és biztosítja a kiemelkedő teljesítményt. A baráti kapcsolatok ápolásával rengeteg inspirációhoz, támogatáshoz jutunk. Pozitív hatással van az egészségre, a boldogságra, a teljesítményünkre. Az erős szociális kapcsolatokkal rendelkező emberek kevésbé szenvednek szorongástól, depressziótól, nagyobb önbizalommal rendelkeznek, együttérzőbbek, jobban bíznak másokban, jobban tudnak együtt dolgozni másokkal és fordítva. A szociális kapcsolatok hiánya a dohányzásnál, elhízásnál, magas vérnyomásnál is károsabb az egészségre.
Rekreáció, kikapcsolódás, hobbi, sport, tanulás, egészségmegőrzés. A hobbik, mint pl. az ékszerkészítés, rajzolás, sütés-főzés és a hasonló, flow-élményt előidéző hobbik csökkentik a stresszt azáltal, hogy segítenek a jelen pillanatra fókuszálni és koncentrálni. Kutatók megállapították, hogy pl. a kézimunkákban használt ismétlődő tevékenységek, mozdulatok fokozzák a szerotonin (boldogsághormon) termelését. A túrázás, gyaloglás pozitív hatásait többen megerősíthetik, ugyanis segít a rágódás, visszatérő negatív gondolatok elcsendesítésében és a szorongás leküzdésében, valamint jó stresszoldó minden olyan hobbi is, amely az aktív sporthoz kapcsolódik. A hobbik, a sportok személyiségünk fejlődésének kibontakoztatására szolgálnak, így pozitív hatással vannak a munkánkra, a családi kapcsolatainkra is.
Hit, spiritualitás alapvető fontossága az életünkben mindezek felett, ugyanis kitágul a látószögünk, többet látunk, és másképpen kezdünk gondolkodni, cselekedni és élni.